Tomáš 3
Tomáš2
Kování růže
Kování růže
Tomáš 6
Tomáš 9
Tomáš 4
Tomáš 8
Tomáš 1

Autor

 

 

 

TOMÁŠ  SZWANCZAR

Narodil se 19.8.1976  v Bohumíně.

Vystudoval obor strojní kovářství a také chvíli pracoval ve velkých kovárnách a už tam začínal s tvorbou jen tak pro radost. Tvořil různá zvířata a květiny z kovu. Láska k uměleckému vyjádření ho vedla dál, že opustil strojní kovárny a začal se zajímat o umělecké kovářství. To ho dovedlo k lidem, kteří vyráběly kované ploty, brány atd. Tento směr, byl trochu omezený v množství a rychlosti vyráběných produktů a nedovoluje mu vyjádřit pocity které tak rád přenáší do kovu, tudíž si sám začíná pronajímat kovárnu a vkládá do výrobků zajímavou tvář!

Hledá inspiraci všude kolem sebe, při výrobě svícnů se nechává inspirovat ženským účesem, nebo při tvorbě mříží se inspiruje stromy, ale také jídlo může vést k dokonalému vyjádření a dovoluje si přenášet díry v sýru do interiérových mříží!

Pro dané místo se nechává vést okolím a lidmi co kolem žijí. Poznává naturel místních lidí než pro ně něco vytvoří a snaží se jim co nejvíce přiblížit s patřičnou výjimečností daného místa.

Říká: Mříž musí splňovat své účely, ale může vypadat úplně jinak!

Často se vrací do svých dětských pocitů co nám, jako dětem nejvíce zůstalo v paměti… k čemu jsme jako děti měli rychle vypracovaný vztah z toho nejvíce čerpá! Velmi rád se nechává inspirovat dětmi a naslouchá jejich pocitům. To ho přivedlo ke kulturním akcím zvané Létokruhy, kde se svou pojízdnou kovárnou přes den kove a vypráví dětem příběhy a v noci nás překvapuje svým výjimečným kovářským vystoupením za pomocí dramatické filmové hudby nám ukazuje své kovářské řemeslo a přidává do toho velké hrátky s ohněm!

Nadchli ho lidé, kteří pořádají tuto akci, tak jim z lásky vykoval svého prvního anděla! Který se hned dostal do místní kaple, kde byl také vysvěcen.

Přepadají ho krásné pocity a radost! …Slova díků z odvedeného díla se znásobují a on pociťuje, že této andělské tvorbě se bude věnovat více!

Začíná se zajímat o andělskou hierarchii a angelologii, tato cesta ho přivádí ke spolupráci s lidmi, co pořádají přednášky na téma andělé. Začíná tvořit a vystavovat na hradech a zámcích své andělské plastiky opět za doprovodu dojemné filmové hudby a ohňového osvětlení.

Začal se věnovat konkrétní tvorbě andělů pro lidi. Každý jsme individuální a jedinečná osobnost a já vám vykovu Vašeho osobního anděla! Zajímají ho koníčky a zájmy od osobnosti pro kterou chce anděla vytvořit a setkává se zase s úžasnými pocity za odvedenou práci.

Přeje si, aby každý člověk mohl pocítit jaké to je stát před andělem a vnímat ten klid a úctu co se z díla šíří!... Ten pocit se dá přirovnat, jako když vylezete na nějakou vysokou horu a odměnou vám za to bude ten překrásný pohled do dálky.

Jeho díla Vás osloví svou originalitou a ucítíte, že je tam vloženo srdce tohoto člověka.

Tomášova cesta směřuje dál… a přináší mu možnosti, kde může kovat andělské sochy a plastiky v nadlidských velikostech.

Přeje si je usazovat na místa tomu určená, jako jsou zahrady, parky, kaple a také nemocnice!.... protože ví, jak to lidem může pomoci!......